Wypożyczenie auta – co warto wiedzieć

Czasami zdarza się, że nasz czterokołowiec odmawia posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli czeka nas ważny wyjazd, a naprawa auta zajmie co najmniej kilka dni, to doskonałą alternatywą dla komunikacji miejskiej/ podmiejskiej będzie wypożyczenie samochodu. Jak się w ogóle za to zabrać? O czym należy pamiętać?

Kto może wypożyczyć auto

Jeśli chodzi o wiek osoby chcącej wynająć auto, to wszystko zależy od konkretnej wypożyczalni. Niektóre uznają np. 21 lat jako dolną granicę wieku, są również takie, które wypożyczają samochód kierowcy z co najmniej 2- letnim stażem. Z reguły należy mieć ukończone 18 lat i posiadać ważne prawo jazdy.

Jakie dokumenty należy okazać

Zawierając umowę najmu trzeba okazać ważne prawo jazdy. Ponadto należy potwierdzić dokumentem (dowodem osobistym lub paszportem) swoją tożsamość.

Jak dokonać rezerwacji

Rezerwacji dokonuje się zazwyczaj poprzez formularz dostępny na stronie internetowej wypożyczalni. Należy wybrać interesujący nas model samochodu, określić miejsce jego odbioru i zwrotu oraz uzupełnić niezbędne dane. Rezerwacja online pozwoli nam zapoznać się z całą ofertą, będziemy mogli sprawdzić dostępne samochody w interesującym nas terminie oraz cenę wynajmu.

Jaki jest koszt wypożyczenia samochodu

Ceny wynajmu zależą od kilku czynników. Przede wszystkim od rodzaju wypożyczonego samochodu, długości okresu najmu czy limitu kilometrów. Należy zwrócić uwagę na to, czy samochód posiada również ubezpieczenie OC/AC/NW/Assistance. Większość wypożyczalni pobiera także kaucję zabezpieczającą wynajem pojazdu. Jej wysokość zależy od rodzaju wynajętego samochodu i wynosi 500 – 2000 zł. W przypadku rezygnacji z rezerwacji do 24 godz. przed datą wynajmu zostaniemy obciążeni ustaloną w danej wypożyczalni kwotą. Oferta dostępna na stronie wypożyczalnia samochodów Kraków https://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow/ pozwoli nam uniknąć dodatkowych i niespodziewanych kosztów.

Pamiętajmy, że wypożyczając samochód należy bardzo dokładnie przeczytać umowę! Uchronimy się w ten sposób od przykrych niespodzianek, które mogą nadszarpnąć nasz budżet.