Sprzedaż mieszkania w kryzysie

Sprzedaż nie jest taka prosta jak może się wydawać tym bardziej jeśli robi się to na własną rękę. Wiele osób unika agencji nieruchomości jak się okazuje niesłusznie. Nie tylko przyśpiesza załatwienie formalności, ale także potencjalnego klienta.

Kiedyś było dużo łatwiej sprzedać mieszkanie jednak wraz z rozwojem rynku nieruchomości stało się to dużo trudniejsze ze względu na konkurencję. Część z nich jest już umeblowana co czyni je naprawdę smacznym kąskiem. Prócz zgłoszenia się do agencji nieruchomości warto zrobić zdjęcia. Powinny być wykonane w świetle dziennym z odsłoniętymi roletami czy też zasłonami. Wszystko powinno być w idealnym porządku a rzeczy osobiste pochowane głęboko w szufladzie. Na widoku powinny zostać co najwyżej owoce, które dodadzą urok pomieszczeniu. Taką samą zasadę należy zachować kiedy potencjalny kupiec przyjdzie oglądać mieszkanie. Bez agencji nieruchomości jest dużo trudniej, bo na kupca można nawet czekać i rok. Wynika to z tego, że potencjalni klienci ufają tylko agencjom a nie osobom fizycznym, które wystawiają mieszkanie. Nikt nie lubi płacić prowizji.

Wiele ofert sprzedażowych można znaleźć na różnych portalach do tego przeznaczonych. Gdy odwiedzimy pierwszy losowy portal możemy zauważyć nieruchomości Lubin chociażby na tej stronie http://nieruchomoscilubin.com/. Część z ogłoszeń zawiera 0% prowizji co dla sprzedającego jest dużym plusem. Warto podkreślić, że dziś agent ma dużo pracy w dobie kryzysów sprzedaży mieszkań. Sprzedaż jest procesem ciągłym, który pokazuje co robimy źle. Kiedy mieszkanie nie znajdzie swojego właściciela w ciągu dajmy na to dwóch miesięcy trzeba przeprowadzić analizę, która wykaże co jest problemem. Sprzedaż w pojedynkę to ciężki kawałek chleba w dzisiejszych czasach. Trzeba naprawdę się postarać, żeby to zrobić bez pomocy agenta, który po prostu ma większe doświadczenie w sprzedaży.

Jak widać rynek sprzedaży nieruchomości stale się zmienia. Dziś żyjemy w kryzysie po to, aby jutro znaleźć kolejnego kupca. Sprzedaż mieszkania bez agencji nieruchomości wydaje się czymś niemożliwym, ale po ciężkich trudach czymś realnym.