Pijawki pomogą w leczeniu depresji

Depresja należy do chorób cywilizacyjnych. Osoby chore na depresję mają permanentnie obniżony nastrój, niejednokrotnie nawet nie będąc w stanie wstać z łóżka. Przyczynami depresji mogą być uwarunkowania rodzinne lub środowiskowe, skłonności genetyczne i zwiększona podatność na stres. Na poziomie molekularnym chorobę tę wywołują zaburzenia neuroprzekaźników. Medycyna konwencjonalna zaleca stosowanie leków antydepresyjnych, które jednak mogą uzależniać. Choremu na depresję z pomocą może przyjść dobry psychoterapeuta i medycyna niekonwencjonalna. Jednym ze sposobów jest leczenie pijawkami, których ślina zawiera takie neuroprzekaźniki jak dopamina i endorfiny.

Depresja chorobą cywilizacyjną

Depresja – stan przygnębienia i braku motywacji, który uniemożliwia choremu wyjście z domu, a nieraz nawet wstanie z łóżka – to coraz częstsze schorzenie, należące do tzw. chorób cywilizacyjnych. Występowanie depresji nie zależy od wieku. Na pewno bardziej narażone są osoby, które są nadmiernie nastawione na wyniki pracy, przeciążone stresem. Na poziomie komórkowym depresję wywołują zaburzenia funkcjonowania przekaźników synaptycznych, przede wszystkim noradrenaliny i serotoniny. Depresja częściej występuje u osób mających predyspozycje rodzinne do zachorowania na tę przypadłość. Środowisko rodzinne i osobowość, zdolność do radzenia sobie z problemami, także mają wpływ na skłonności do depresji. Popularny obecnie kult sukcesu sprzyja jej występowaniu.

Konwencjonalne i naturalne metody leczenia depresji

Tradycyjnie lekarze przepisują leki antydepresyjne, które działają szybko i w wielu przypadkach ułatwiają życie chorym. Niestety po ich odstawieniu problemy wracają ze zdwojoną siłą. Leki antydepresyjne potrafią uzależnić, nie mówiąc o innych skutkach ubocznych. O wiele lepiej skupić się na poznaniu przyczyn choroby. Dobry psychoterapeuta pomoże zwalczyć lęk, niskie poczucie własnej wartości i poczucie osamotnienia. Z pomocą może przyjść także medycyna niekonwencjonalna, oferując takie metody jak magnetoterapia i ziołolecznictwo. Jednym z naturalnych sposobów na walkę z depresją jest leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami). Pijawki przystawia się do skóry pacjenta, tak, by wysysając krew, uwolniły do niej dobroczynne substancje.

Pijawki sposobem na depresję

Neurologiczną przyczyną depresji jest zaburzenie funkcjonowania neuroprzekaźników. Ślina pijawek dostarcza takich neuroprzekaźników jak dopamina, mająca wpływ na procesy poznawcze i motywację, acetylocholina, odpowiadająca m. in. za koncentrację uwagi i zwane hormonami szczęścia endorfiny. Poza tym ślina pijawek zawiera związki o działaniu przeciwzapalnym. Hirudoterapia (http://pijawki.abros.pl/) wzmacnia organizm, poprawiając ogólną kondycję organizmu osoby chorej na depresję.