Jak wybrać dobre biuro podróży?

train-445392_640Zastanawiając się nad tegorocznym urlopem, wielu z nas na pewno skorzysta z usług ekspertów. Czym się kierować i jak wybrać najlepsze biuro podróży w mieście?

Po pierwsze nie należy z miejsca skreślać lokalnych przedsiębiorstw. Mobilność i bogata oferta rynkowa sprawiają, że możemy być zadowoleni z usług biur podróży w największych miastach, takich jak Warszawa, oraz tych nieco mniejszych, takich jak Bielsko-Biała. Jednak w wyniku licznych sytuacji z ubiegłych lat, w których dochodziło do bankructwa biur podróży warto szczególnie dokładnie zbadać wiarygodność operatora. Na początku powinniśmy sprawdzić, czy nasze biuro widnieje w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. Sprawdźmy, czy biuro nie jest zadłużone – możemy to zrobić odwiedzając stronę Serwisu Konsumenta Krajowego Rejestru Długów. W Krajowym Rejestrze Sądowym dowiemy się, jakie są jego wyniki oraz zaplecze finansowe. Brak tych danych powinien stanowić dla nas swojego rodzaju sygnał ostrzegawczy. Dobrym i prostym sposobem jest poszukanie opinii poprzednich klientów lub zadanie pytania na forum internetowym. Można także prześledzić rankingi branżowe oraz certyfikaty, którymi dysponuje operator. Biuro podróży, które może się pochwalić licznymi wyróżnieniami i ma dobrą opinię wśród społeczeństwa zasługuje już na nasze zaufanie.

Dokonując wyboru, jednym z kryteriów musi być także oferta biura. Nie wszystkie z nich specjalizują się np. w obozach dla dzieci, wycieczkach dla seniorów czy wyjazdach firmowych. Każde miasto np. Bielsko-Biała dysponuje co najmniej kilkoma miejscami, w których znajdziemy bogatą ofertę dopasowaną dla każdego.  Znajdźmy firmę, którą będziemy mogli obdarzyć zaufaniem i która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Dobre biuro to niemalże gwarancja na udany i niezapomniany urlop.