Hirudoterapia – naturalne metody leczenia

leech-368345_640-1

Wiele osób boryka się z problemami zdrowotnymi na tle nadciśnienia czy ogólnego pogorszenia się stanu zdrowia. Dzisiejsza medycyna jak tak wysoko rozwinięta, że wystarczy regularne przyjmowanie lekarstw czy zabiegów i możemy cieszyć się życiem. Jednak warto zainteresować się naturalnymi metodami leczenia, żeby sprawdzić czy aby na pewno warto przyjmować tabletki, które przecież nie odbiją się bez echa na naszym żołądku i organizmie.

Hirudoterapia – co to jest i na czym polega?

Hirudoterapia to nic innego jak leczenie przy pomocy pijawek. Na początku zanim w ogóle dowiemy się o co chodzi i na czym polega ta metoda, możemy się zniechęcić, ponieważ samo słowo pijawka źle się kojarzy. Nie warto tak myśleć. Dlaczego? Pijawki to bardzo pożyteczne i uzdrawiające stworzenia. Leczą one swoją śliną, która po przegryzieniu skóry wnika w krew i tym sposobem pijawki oczyszczają nasze naczynia krwionośne z toksyn i innych zanieczyszczeń. Pomagają one w usuwaniu zakrzepów krwi i nadciśnienia. Dodatkowo rozpuszczają obrzęki i skrzepy oraz regulują krzepliwość krwi.

Jak pijawki oddziałują na organizm człowieka?

Pijawki lekarskie powodują, że nasz organizm lepiej zaopatruje tkanki i organy w krew, obniżają poziom cholesterolu, oczyszczają narządy wewnętrzne, a nawet działają jak antybiotyk. Dodatkowo rozpuszczają twory torbielowe, blizny czy zrosty oraz wzmacniają i oczyszczają cały organizm co skutkuje poprawą apetytu, wyregulowaniem snu i ukojeniem układu nerwowego.

Kto może skorzystać z metody hirudoterapii?

Warto teraz zastanowić się dla kogo jest hirudoterapia i co ona zmieni w życiu pacjenta. Pijawki lekarskie na pewno przydadzą się osobom, które cierpią na częste skoki ciśnienia tętniczego, są narażone na skrzepy krwi i mają zaburzony układ immunologiczny. Jednak to tylko podstawowe wskazania do włączenia hirudoterapii w leczenie pacjenta. Kto jeszcze powinien skorzystać z tej metody? Przede wszystkim osoby ciepiące na schorzenia układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, neurologicznego i żołądkowego. Należy też powiedzieć o przeciwwskazaniach co do tej metody leczenia. Na pewno jest to choroba AIDS, nowotwór złośliwy oraz tętniak brzuszny i śródczaszkowy. Dodatkowo z hiudoterapii nie mogą korzystać pacjenci przed piętnastym rokiem życia oraz kobiety w ciąży i okresie połogu. Przeciwskazaniem do tej terapii jest również niedociśnienie i krwotoki wewnętrzne. Pijawki lekarskie to dobry wybór jeżeli chcemy oczyścić swój organizm i rozwiązać problemy zdrowotne.