Hirudoterapia – dla wszystkich?

Leczenie pijawkami jest znane w medycynie od wieków. Pomimo wielu nieprawdziwych mitów, coraz częściej pacjenci decydują się na podjęcie hirudoterapii. Warto więc wiedzieć, jak wygląda kuracja.

Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami jest stosowane przy wielu schorzeniach i chorobach uniemożliwiających codzienne funkcjonowanie. O właściwościach prozdrowotnych tych zwierzątek świadczą hirudozwiązki umiejscowione w ich gruczołach ślinowych.

Te substancje wprowadzane są do organizmu po ugryzieniu przez pijawkę leczniczą. Ważny jest fakt, że te istoty stosowane w medycynie są specjalnie hodowane w warunkach laboratoryjnych. Do zabiegu nie można wykorzystywać tych żyjących w środowisku naturalnym.

Leczenie rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem, który dotyczy chorób oraz przyjmowanych leków. Następnie, gdy nie ma przeciwwskazań można rozpocząć zabieg. Trwa on od 45 do 90 minut, w zależności od tego, ile czasu zajmuje praca pijawki. W sytuacji, gdy pacjent po raz pierwszy przechodzi hirudoterapię nie powinno się używać więcej niż 4 istot.

Pijawki lecznicze są przykładane domiejscowo lub kompleksowo, w zależności od tego, czego wymaga kuracja. W pierwszym przypadku chodzi o zwiększenie skuteczności terapii poprzez bezpośrednie wprowadzenie leczniczych związków. Leczenie kompleksowe gwarantuje natomiast interwencje w kilka stref organizmu jednocześnie.

Warto pamiętać także o tym, że hirudoterapia może wzmacniać organizm oraz normalizować jego funkcjonowanie. Hirudozwiązki działają przeciw zakrzepom, nowotworom i bólowi. Mogą także rozbijać już powstałe w organizmie skrzepy oraz upłynniać krew i poprawiać jej lepkość.

To tylko nieliczne właściwości 110 hirudozwiązków wytwarzanych przez pijawki lecznicze. Każdy z nich oddziałuje na prawidłową pracę organizmu i wspomaga jego poprawne funkcjonowanie. Substancje lecznicze stosowane są także w celu usprawnienia stref energetycznych w ciele pacjenta.

O leczeniu pijawkami, ich zastosowaniu i metodach można znaleźć więcej na stronie http://pijawki.abros.pl/.