Dewocjonalia idealnym prezentem z okazji bierzmowania

angel-246459_640

Bierzmowanie jest jednym z najważniejszych sakramentów świętych. Z tego powodu dzień uroczystości jest niezwykle istotny w życiu każdego katolika. Warto zatem zadbać o to, by osoba bierzmowana otrzymała w ten dzień wyjątkową pamiątkę. Sakrament ten nie cechuje się bowiem jedynie uzyskaniem kolejnego imienia. Jest również dowodem dorosłości oraz dojrzałego podejścia do wiary.

Dewocjonalia nadają się idealnie na prezent z okazji każdego sakramentu świętego, także bierzmowania. Obrazki srebrne poprzez swój niewielki rozmiar można potraktować jak pewnego rodzaju ikonę, która dosłownie emanuje blaskiem głębokiej wiary. Obecnie producenci oferują coraz więcej dewocjonaliów. Z tego tytułu, kupujący w łatwy i szybki sposób mogą znaleźć obrazek z interesującą ich postacią. Dzięki temu, osoba bierzmowana może otrzymać pamiątkę z portretem faworyzowanej postaci z Biblii. Ikona stanie się więc niezwykle ważnym elementem, określającym priorytety i motta życiowe jej właściciela.

Medaliki srebrne często pojawiają się zarówno przy okazji pierwszej Komunii Świętej jak i bierzmowania wśród najczęściej darowanych prezentów. Miniaturowych rozmiarów biżuteria jest najbardziej subtelnym i delikatnym symbolem wiary. Obecnie można wybierać spośród wielu wizerunków Matki Bożej jak Matka Boska Częstochowska, Ostrobramska, Różańcowa czy Nieustającej Pomocy. Popularne są również portrety Jana Pawła II czy Świętej Rity.

Dewocjonalia są odpowiednim prezentem dla osoby w każdym wieku. Wiara towarzyszy nam przez całe życie, dlatego obecność niewielkiego obrazka czy medalika w naszym domu, jest niezwykle istotna i czyni pomieszczenia przytulniejszymi.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Antyspam * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.