Basen – rozwiązaniem wielu dolegliwości

swimmers-79592_640

Ile to razy zdarza nam się narzekać – a to na to, że tu boli, a tam strzyka; a to na to, że polska służba zdrowia od dawna choruje, wreszcie na to, że kolejki do przychodni i do aptek przyprawiają o zawrót głowy i sprawiają, że jesteśmy jeszcze bardziej chorzy? Najwyższa pora temu zaprzestać. Chodząc na basen, nie mamy po co chodzić do lekarza – przecież zwiększamy i wzmacniamy swoją odporność.

Pozostańmy jeszcze na chwilę przy naszej cesze i profesji narodowej, czyli rzecz jasna – przy narzekaniu. Będąc na basenie nie ma co narzekać, że woda jest za zimna – wystarczy się rozpływać i od razu zrobi się cieplej, a poza tym w upale to najlepszy sposób na orzeźwienie.

Budowa basenów odbywa się przecież właśnie dla nas – po to abyśmy mogli, w każdej wolnej chwili, uprawiać sport i dbać o swoją kondycję fizyczną – nie ma to, jak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Chyba każdy z nas, choć raz w życiu, był na diecie i wierzył, że to „dieta – cud” – i tu zawsze się rozczarujemy, bo takowej diety nie ma.  Oczywiście zbilansowane posiłki są ważne, ale ich suplementem – zamiast łykanych pigułek – mogą być zajęcia na pływalni. Basen wspomaga nas w walce z nadmiernymi kilogramami, wystającymi boczkami i sterczącymi oponkami.

W trakcie pływania układ krążenia wzmacnia się, ponieważ nasz organizm zostaje w pełni i równomiernie dotleniony. Pływając, angażujemy do pracy te części ciała, które odpowiadają za prawidłową postawę, a o kręgosłup trzeba dbać już od najmłodszych lat, by w podeszłym wieku uniknąć bólu i kłopotów. Właśnie udało się zaprezentować obraz tego, że budowa basenów jest potrzebna i dla ciała, i dla ducha, a my możemy wyeliminować wiele dopadających nas dolegliwości.